Vinařství patří k naší rodině už několik generací, kdy bylo součástí hospodářství. Po roce 1989 se můj otec, ve svých asi 60 letech, s vitalitou sobě vlastní, pustil do podnikání. Hospodářství obnovil a rozšířil. Já jsem ho převzal. Postupně jsem upustil od živočišné a časem i rostlinné výroby a soustředil se na vinohradnictví a vinařství. Prioritou pro naši firmu zůstává vinohradnictví. Vinohrad zděděný po mém otci jsem obnovil a vysadil další, především v lokalitách Staré hory a Hovoranska. Nyní obhospodařuji 5 ha vinic. Při výsadbě jsem volil převážně tradiční odrůdy z bílých: Tramín, Rulandské bíle, Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Sauvignon, Sylvánské zelené, Neuburské, Müller Thurgau a naposledy vysazená Pálava. Z červených odrůd : Cabernet Moravia, Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Rulandské modré, André a Agni. Poslední jmenovaná odrůda, poměrně mladá, byla vyšlechtěna křížením červené odrůdy André a bílé odrůdy Irsai Oliver. Agni si zachovalo červenou barvu s nezvykle muškátovým aroma. Pro tuto odrůdu se nám podařilo najít uplatnění  při výrobě, v současné době módního rosé, které si našlo své příznivce.

Filozofie naší firmy je jednoduchá. Poctivou každodenní prací přetvářet sebe i přírodu a získávat obživu. Příroda nás učí žasnout nad krásou a součastně nás učí pokoře. Nepřízeň počasí a přírodních podmínek nám dává dostatek příležitostí zakoušet, že nad ní nejsme pány. Čtyři roční období na vinici dává našemu životu rytmus. Lásku k práci, lidem i přírodě, na které jsme závislí, se snažíme předat i svým čtyřem dětem. 

Jako člen družstva Templářských sklepů Čejkovice část úrody prodávám. Pro potěšení  své, svých přátel a zákazníků, kteří objevili krásu našich vín, část úrody zpracovávám. Za výborný ročník považujeme 2009 a dobrý ročník 2011, kdy díky skvělé úrodě jsme mohli vyrobit větší šarže vín, která jsme zatřídili až po výběry z bobulí. Ročník, který není tolik příznivý a neumožnil nám vyrobit více vína, zůstává jako moravské zemské víno, které ale obvykle necháváme dozrát do nejvyšších možných stupňů, minimálně pozdních sběrů. Jistě stojí za to je ochutnat, i když malou šarži nenecháváme projít administrativním procesem pro zatřídění.

Naší specialitou je rozhovorové víno - víno, které jak už název a etiketa napovídá má být společníkem partnerských rozhovorů a zpestřením krásných společných chvil. Vhodné i jako dárek.