Vinařství patří k naší rodině už několik generací, kdy bylo součástí hospodářství. Po roce 1989 se můj otec ve svých asi 60 letech s vitalitou sobě vlastní pustil do podnikání. Hospodářství obnovil a rozšířil. Já jsem ho po něm převzal. Postupně jsem upustil od živočišné a časem i rostlinné výroby a soustředil se na vinohradnictví a vinařství. Prioritou pro naši firmu zůstává vinohradnictví. Vinohrad zděděný po mém otci jsem obnovil a vysadil další, především v lokalitách Hovoranska a Staré hory. Nyní obhospodařuji 5,5 ha vinic. Při výsadbě jsem zpočátku volil tradiční odrůdy. Z bílých vín to jsou: Tramín, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Sauvignon, Sylvánské zelené, Neuburské, Müller Thurgau, Hibernal, Pálava a naposledy vysazený už moderní Solaris. Z červených odrůd: Cabernet Moravia, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, André a nově vysazený Cabernet Cortis.

Část produkce hroznů prodáváme. Pro potěšení  své, svých přátel a zákazníků, kteří objevili krásu našich vín, část úrody zpracováváme. Víno, které u nás ochutnáte, prošlo našima rukama od vysazení vinice, přes péči o vinné keře, sklizeň, až po finální výrobek, tedy láhev vína.  Děláme spíše menší šarže vína, jedná se o moravské zemské víno, které ale obvykle necháváme dozrát do nejvyšších možných stupňů, minimálně pozdních sběrů.

Každoročně nás můžete potkat a vína z naší produkce ochutnat na dnech otevřených sklepů. Na jaře v Mutěnicích, v létě v Hovoranech a na podzim na vyhlášeném Pochodu Slováckým vinohradem opět v Mutěnicích.