Milí přátelé a milovníci vína,

rádi bychom vám touto cestou představili produkci vín ročníku 2019, kterou jsme s pečlivostí připravili.

V letošním roce jsme přešli na používání nového typu lahví. U bílých vín jsme poprvé použili závity. Doufáme, že oceníte jejich přednosti.

Taktéž naší novinkou je frizzanté. letos vyrobené z odrůd Cabernetu Moravia rosé a Rulandského bílého. Jde o jemně perlivé víno, které je plněno pod tlakem do lahví. Vína jsou osvěžující s nižším obsahem alkoholu, též vhodná k přípravě letních koktejlů nebo střiků. Pro dokonalý zážitek nutno vychladit na 6-8 °C.

A v poslední řadě je to náš vinný mošt – doušek přírody – 100% hrozenková šťávička, vyrobená výhradně z čerstvě lisovaných hroznů pěstovaných v souladu s životním prostředím. Konzervace probíhá pouze formou pasterizace, tedy bez chemických látek. Šťáva z vinných hroznů obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Šťávičku můžete rovnou konzumovat nebo přidat do míchaných teplých i studených nápojů. Je možné ředit až 1:3. Ale dle gusta, záleží, jak moc máte rádi sladké. Opět jde o náš oblíbený, u nás osvědčený a pro naši oblast Moravy vyšlechtěný Cabernet Moravia.  Můžete ho u nás tedy ochutnat v různých podobách, bez alkoholu (mošt), s mírným alkoholem (frizzanté), klasické červené víno i s vyšším obsahem alkoholu, jak je libo.

Akce

Den otevřených sklepů Hovorany 2020

18.–19. července 2020

Spolek hovoranských vinařů vás zve na již XIII. ročník tradiční akce Den otevřených sklepů v Hovoranech – největší akce hovoranských vinařů, kdy po celých Hovoranech můžete navštívit kolem 22 sklepů a ochutnat kolem 250 vzorků vín. Čekají vás zpěvy mužských sborů, odpolední cimbálka a další program. Více informací na webu vinozhovoran.cz.

Den otevřených sklepů Mutěnice 2020

22. srpna 2020

Termín XII. ročníku Dne otevřených sklepů v Mutěnicích se posouvá z 25. dubna 2020 na 22. srpna 2020. Vstupenky (vouchery) zakoupené v předprodeji jsou v platnosti i na tento termín. Více informací na webu vinozmutenic.cz nebo na Facebooku.

Sledujte, co je u nás nového:

Facebook   Instagram